Rendelését telefonon is leadhatja! Ügyfélszolgálat: 08:00 – 17:00 | Telefon: +36 70 288 6799 | info@hitelescegkivonat.com
Elektronikus dokumentum, amely a lekért cég hatályos, fennálló adatait tartalmazza. A hiteles cégkivonaton szerepel az aznapi dátum, illetve a rendelés időpontja (óra:perc). A hatályos cégdokumentumot 30 napig tudja felhasználni. Ha egy céget le szeretne ellenőrizni, pl. hogy be van-e jegyezve, ki az ügyvezetője, illetve nincs-e felszámolás alatt, akkor ez a dokumentum elegendő.
Banki (pénzintézeti), valamint egyéb hivatalos ügyintézéshez, illetve pályázati kiírás feltételének teljesítéséhez papír alapú közhiteles cégkivonat szükséges.
A közhiteles cégkivonat nyomtatott formájú, lepecsételt (aláírt) papír alapú dokumentum, melyet
postai elsőbbségi és ajánlott küldeményként küldünk.
A Közhiteles Cégkivonatot az Igazságügyi Minisztérium Céginformációs Szolgálata adja ki.
A közhiteles cégkivonatot futárral kézbesítve aznapi szállítással is van lehetősége kérni,
amennyiben a leggyorsabban szeretné kézhez kapni, hívja ügyfélszolgálatunkat.
Külföldi felhasználás esetén, hivatalos ügyintézés során az apostille cégkivonatot kell bemutatni. Ez egy felülhitelesített dokumentum, amit angol, német, és francia nyelven is igényelhetnek.
A felülhitelesítés azt jelenti, amikor egy Magyarországon kiállított okirat, megkapja az Apostille tanúsítványt, tehát jogosultságot kap arra, hogy bármely külföldi államban felhasználható legyen. Ahogy a neve is rejti, a felülhitelesítés tulajdonképpen még egy, plusz hitelesítési folyamat, amely a hiteles cégkivonaton történik meg. Ez annak bizonyítéka, hogy a cégről kiadott hiteles cégkivonatot vagy dokumentumot, az arra felhatalmazott (és jogosult) személy adta ki.
(Es3 formátum) elektronikus aláírással, időbélyeggel ellátott dokumentum. Az e-hiteles cégkivonat hatályos, hiteles, napi frissítésű adatokat tartalmaz, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Céginformációs Szolgálatának elektronikus aláírása, valamint időbélyege garantálja a hiteles adatok sérthetetlenségét. A dokumentum aláírása fokozott biztonságú, de nem minősül közokiratnak. Elektronikus dokumentumként bizonyító erejű, kinyomtatva nem őrzi meg az elektronikus aláírás biztonságát. Többnyire banki ügyintézéshez elfogadják - kérjük, minden esetben tájékozódjon, elfogadják-e a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Céginformációs Szolgálatának adatbázisából származó e-hiteles cégkivonatot!
Az e-hiteles cégkivonatot, az e-szigno programmal tudnak megnyitni, amit az alábbi linken érnek el: https://e-szigno.hu/letoltesek/
A cégmásolat az adott cégre vonatkozóan tartalmazza a cégjegyzékben szereplő, az adott időpontban fennálló összes hatályos és törölt bejegyzést is.
Az aláírási címpéldány a cégeket képviselő tisztségviselők aláírásképének azonosítására szolgál. Célja azt biztosítani, hogy a cég képviseletében ne járhasson el más, mint aki erre személy szerint jogosult. Az aláírási címpéldány tehát a cégjegyzésre jogosult személy névaláírásának vagy kézjegyének valódiságát tanúsítja,
Azokat a szerződéseket, amelyek joghatásukban gazdasági társaság létrehozására irányulnak, társasági szerződésnek nevezzük. A társasági szerződés egy sajátos, egyrészt organizációs, jogalanyt keletkeztető, másrészt kooperációs, azaz gazdasági együttműködést is magában foglaló kontraktus.
A gazdasági társaság alapítóinak a létesítő okiratban legalább az alábbiakat kell megjelölniük:
A Névjegy tartalmazza a cég nevét, címét, statisztikai számjelét és a cég aktuális bankszámlaszámait, illetve azt, hogy ezekre az adott rovatokra milyen benyújtott, de még el nem bírált bejegyzési kérelem érkezett.
A cégbizonyítvány az adott cégre vonatkozóan tartalmazza a cégjegyzék egy kiválasztott rovatában szereplő, az adott időpontban fennálló összes hatályos, vagy törölt bejegyzést.
A beszámoló megbízható és valós összképet ad a társaság vagyonáról, annak összetételéről (eszközeiről és forrásairól), pénzügyi helyzetéről és tevékenysége eredményéről.
Aki céges ügyeket intéz, biztosan találkozik a cégkivonat, cégmásolat vagy cégtörténet kifejezésekkel. De melyik mit jelent és mikor lehet rájuk szükség? Ezeket fog...
Tekintsük át, mikor lehet szükség angol, német vagy francia cégkivonatra, és hogyan szerezhető be idegennyelvű cégkivonat legegyszerűbben.
A cégkivonat egy univerzális cégdokumentum, amelyre rengeteg szituációban lehet szükségünk. Ilyen lehet egy szerződéskötés, a banki hiteligénylés, a pályázatokkal kapcsolat...